Feb 27 -
Mar 01
Grand Targhee Powder Camp

Bookmark and Share

Targhee USSMA Ski Mountaineering Results

2013 Race Results

BIB # F.NAME L.NAME DIV HOME TOWN STATE TIME PLACE
MENS RACE DIVISION
10 John Gaston M/RACE Aspen CO 1:36:00 1
12 Thomas Goth M/RACE Salt Lake City UT 1:37:14 2
36 Marshall Thomson M/RACE Crested Butte CO 1:37:52 3
31 Scott Simmons M/RACE Durango CO 1:38:07 4
32 Jason Dorais M/RACE Salt Lake City UT 1:38:45 5
20 Max Taam M/RACE Aspen CO 1:40:29 6
39 Bryan Mckhausen M/RACE Gunnison CO 1:40:39 7
17 Luke Nelson M/RACE Pocatello ID 1:42:15 8
18 Greg Ruckman M/RACE Breckenridge CO 1:42:23 9
33 Andy Dorais M/RACE Salt Lake City UT 1:44:51 10
19 Brad Schalles M/RACE Squamish BC 1:45:38 11
30 Stano Faban M/RACE Coquitlam BC 1:49:02 12
8 Dennis Flanagan M/RACE Breckenridge CO 1:49:58 13
4 Jon Brown M/RACE Gunnison CO 1:50:41 14
7 Eric Carter M/RACE Minneapolis MN 1:51:57 15
2 Chad Brackelsberg M/RACE Park City UT 1:53:01 16
29 Igor Bemas M/RACE Revelstoke BC 1:54:55 17
13 Michael Hagen M/RACE Breckenridge CO 1:55:10 18
5 Eric Bunce M/RACE Cottonwood UT 1:55:47 19
27 John Curry M/RACE Bozeman MT 1:57:36 20
24 Tom Diegel M/RACE 1:57:37 21
3 Nathan Brown M/RACE Wilson WY 2:00:39 22
35 Mark Hammona M/RACE Salt Lake City UT 2:00:54 23
9 Nicholas Francis M/RACE Salt Lake City UT 2:03:33 24
MENS RACE DIVISION - CONTINUTED
22 Tyler Newton M/RACE Snowmass CO 2:04:53 25
28 David Hoffman M/RACE Bozeman MT 2:05:03 26
34 Ian Housman M/RACE Salt Lake City UT 2:06:52 27
23 John Vanbrstrand M/RACE Carbondale CO 2:06:53 28
15 Ram Mikulas M/RACE Dillon CO 2:07:33 29
1 Luther Birdzell M/RACE Erie CO 2:08:41 30
37 Dave Bergart M/RACE Victor ID 2:16:10 31
26 Pat Riffie M/RACE Driggs ID 2:19:37 32
6 Layne Caldwell M/RACE Kaysville UT 2:23:36 33
25 Tim White M/RACE Salt Lake City UT 2:26:00 34
21 Christopher White M/RACE Park City UT 2:29:27 35
16 Brent Mitchell M/RACE Salt Lake City UT 2:34:33 36
14 Mike Hales M/RACE Salt Lake City UT 2:35:44 37
WOMEN RACE DIVISION
53 Janelle Smiley W/ RACE Crested Butte CO 1:55:19 1
51 Gemma Arro Ribot W/ RACE Park City UT 1:58:23 2
52 Meredith Edwards W/ RACE Wilson Wy 2:18:38 3
55 Katie Bogart W/ RACE Victor ID 2:40:32 4
54 Kim Young W/ RACE Jackson WY DNF
WOMEN REC DIVISION
96 Allison Stuart W/REC 1:53:27 1
94 Lisa Curry W/REC Bozeman MT 2:08:28 2
97 Krissy Copeland W/REC Victor ID 2:19:37 3
77 Erin Palm W/REC DNF
93 Katie Burbank W/REC DNF
WOMEN'S -HEAVY METAL
98 Jackie Concannon W/HM 2:07:41 1
MENS REC DIVISION
BIB # NAME LAST DIVISION HOME TOWN STATE TIME PLACE
100 Fred Most M/REC Driggs ID 1:22:57 1
95 Tyler Williams M/REC Driggs ID 1:31:28 2
99 Glen Vitucci M/REC Driggs ID 1:37:16 3
91 Greg Peak M/REC Salida CO 2:04:05 4
92 Thierry Werderits M/REC Lynden WA 2:06:14 5
90 Wray E. Landon III M/REC Idaho Falls ID 2:23:18 6
MENS- HEAVY METAL
67 Michael Finger HM/MEN Salt Lake City UT 2:44:46 1

Contact Us | Search | Sitemap | Privacy Policy | Terms & Conditions | Partners | Media Room
Mail: 3300 Ski Hill Rd. Alta, WY 83414
Reservations: 307-353-2300 | Call 800-TARGHEE